تبلیغات
ღ ღ ღفریاد خاموش ღ ღ ღ - عشق 3>
تاریخ : یکشنبه 20 مرداد 1392 | 11:31 ق.ظ | نویسنده : باران
"الا یا ایها الساقی ادر کاسا و ناولها         که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل‌ها" "

این شعر معروف حافظ را که دیگه همه میشناسیم ! که عشق آسان نمود اول ولی‌ افتاد مشکل‌ها !

آیا واقعا همینطور هست؟؟ امروز داشتم اصلا به این فکر می‌کردم، که عشق چی‌ هست و اصلا آیا هنوز هم همچین چیزی وجود داره؟ با این همه دوز و کلک تو این دوره زمونه بعضی‌ وقت‌ها فکر می‌کنم که عشق فقط، فقط تو قصه هاست... مثل لیلی و مجنون یا شیرین و فرهاد یا حتی رومیو و جولیا، عشق‌های حقیقی‌ که فقط تو قصه‌ها برامون تعریف کردن، همین احساس‌های حقیقی‌ که باهم به وجود میان و براش جنگیده می‌شه و با هم به پایان میرسه !


عشق یعنی‌ دوست داشتن، دوست داشتنی که به پایان نرسه و فقط خود خواهی‌ توش نباشی‌. عشقی‌ که با همه دلخوری‌ها بدونی هنوز دوسش داری و با همه دعوا‌ها بدونی که بدون اون نمیتونی ! همیشه این را شنیده بودم و تازه بهش رسیدم که یعنی‌ چی‌ : " کسی‌ را پیدا نکن که بتونی‌ باهاش زندگی‌ کنی‌ بلکه با کسی‌ باش و زندگی‌ کن، که بدون اون نتونی زندگی کنی‌ !" این دقیقا همون احساسی که داشتم ازش حرف میزدم، همون احساسی‌ که ته قلبت هست که میگه هنوز دوسش داری حتی وقتی‌ میگی‌ برو،حتی وقتی‌ با غرور میگی‌ دیگه دوست ندارم یه چی‌ ته اون دلت هست که میگه دروغ‌ نگو ! 


اما زیبایی‌ عشق به همین چیزاست ! به همین بودن‌ها و نبودن ها، به همین خواستن‌ها و نخواستن‌ها و به همین احساس‌های غرور که در کنارشه حس دوست داشتنت نمیذاره از طرفت دل‌ بکنی، همون حسی که داره تواین دلت فریاد می‌زنه اون برمی‌گرده .


به نظر من رسیدن به عشق آسون نیست، باید براش تلاش کرد زحمت کشید، ساختش و اون هم دو نفره، چون از قدیم و ندیم گفتن که "یک دست صدا نداره "، این هم مانند عشق میمونیه که با تلاش و بودن دونفر می‌تونه جاودانه بشه، همون طور که می‌تونه به راحتی‌ به پایان برسه ! 

اگر عشقی‌ داری، براش تلاش کن، نگذار به راحتی‌ از بین بره و نگو که کسی‌ دیگری هست ! سعی‌ نکن جای آدم‌ها را با یه کس دیگه پر کنی‌، آدم‌ها جایگزین شدنی نیستند... و زندگی‌ یعنی‌ جنگیدن، برای خواسته ها، گاهی‌ سخت تر و گاهی‌ آسون تر، این تو هستی‌ که تصمیم میگیری، چقدر قوی هستی‌ و براش انرژی صرف میکنی‌. هیچ چیزی توی دنیا به راحتی‌ به دست نمیاد ! 

   • علی شش
  • سرکه
  • کارت شارژ همراه اول